Nyheter

Trine Haltvik til TiT

Trine Haltvik er fra 1. august ansatt som trener ved håndballinjen ved TiT. Dette er et ledd i å øke trenertettheten ved skolen. Trine vil gå inn i teamet sammen med Magnus Boman og Anstein Enggravslia.

Trines karriere som håndballspiller er lang og innholdsrik. Hun ble i 1998 kåret til verdens beste håndballspiller. Samme året ble hun toppscorer i eliteserien. Trine spilte for Byåsen i perioden 1980 – 1998 og hun har mange mesterskapsmedaljer fra karrieren sin. Hun har 247 A-landslagskamper og med flagget på brystet har hun bl.a. vunnet 2 VM-gull, 1 VM-sølv, OL-bronsje og flere EM-medaljer. Trine Haltvik har trenererfaring fra Byåsen, Selbu, Heimdal vgs og fra alderbestemte landslag. Hun holder på med Trener 4, som er den høyeste trenerutdannelsen innen håndball i Norge. Vi ser fram til å få Trine inn i trenerkorpset ved TiT og ønsker henne velkommen til skolen vår.

Les mer om saken hos TA eller NRK.

Foto: Tom Arne Borgersen, Varden